Prečo banka nevyžaduje potvrdenie o príjme?

question

Určite ste sa už stretli s tým, že banka od Vás pri úvere nežiadala potvrdenie o príjme, ako tomu bolo v minulosti ale len ste na žiadosti podpisom potvrdili, že banka môže nahliadnuť do sociálnej poisťovne a príjem si overiť takýmto spôsobom. A to všetko preto, aby proces urýchlili a klienta odbremenili od návštevy personálneho oddelenia u svojho zamestnávateľa.

Myslíte si, že toto sú tie hlavné dôvody? Tak to teda vôbec. Hlavným dôvodom je to, že pri potvrdení o príjme videli (väčšina bánk) iba Váš príjem za posledné tri mesiace, no pri overovaní cez sociálnu poisťovňu vidia podstatne dlhšie obdobie.

Čo to v praxi znamená? Pokiaľ ste dlhodobo dobrovoľne nezamestnaní, alebo ste zarábali minimálnu mzdu a Váš príjem ste si navýšili len na pár mesiacov a to z dôvodu toho, aby ste si mohli vziať úver, tak po novom už takýto klient takmer nikde neprejde.

Pokiaľ ste v obdobnej situácii, skôr ako podáte v niektorej banke žiadosť, prejdite si možnosti s Vašim poradcom, nezabudnite na to, že každá zamietnutá žiadosť svieti v úverovom registri a sťažuje možnosť získať úver v ďalšej banke.