Na Slovensko prichádza ďalšia banka z Ruska

Russia

Podľa informácii portálu Lidovky.cz by ku nám mala vstúpiť Alfa Bank a to konkrétne kúpením stratovej banky Zuno, ktorej vlastníkom je doposiaľ Raiffeisen.  Predaj je už prakticky spečatený, keďže na detailoch sa už vraj obe strany dohodli. K ukončeniu procesu chýba už iba pripraviť  zmluvu.

V Česku a na Slovensku má síce Zuno Bank takmer štvrť milióna klientov, ale dokázala rozpožičiavať len malú časť vkladov. V období veľmi nízkych trhových sadzieb má problém nabraté peniaze viac zhodnocovať a nadštandardne úročené vklady musí dotovať.

Po Sberbank by tak na Slovensku a v strednej Európe mohla čoskoro začať pôsobiť ďalšia veľká ruská banka – Alfa Bank, ktorú kontroluje ruský oligarcha, 51 ročný bankár a podnikateľ, Michail Fridman. Avšak kým Alfa Bank sa na príchod na náš trh pripravuje, o Sberbank sa už niekoľko mesiacov šepká, že po prvotných odvážnych plánoch stať sa Slovenskou dvojkou či trojkou (banka plánovala kúpiť ČSOB prípadne TatraBanku) aktuálne uvažuje o odchode zo Slovenska.