1%-ný poplatok za predčasné splatenie hypoték je zdá sa v nedohľadne… (článok aktualizovaný)

1tr

Určite ste zaregistrovali, písal som o tom aj ja, že od 21. marca bude poplatok za predčasné splatenie hypoték len 1% namiesto piatich. Všetko tomu nasvedčovalo. To by ale brat pána prezidenta nemohol vlastniť spoločnosť CFH, ktorá, okrem iného, robí aj hypotekárne úvery a týmto znížením poplatku by sa im znížili zisky. Preto nečakane pán prezident zákon vetoval a vrátil ho do parlamentu, že vraj: “Časť o jednopercentnom limite na poplatok je nezrozumiteľná”.

Uvidíme ako si s tým poradí parlament a nám nezostáva nič iné, len dúfať, že 5%ný poplatok bude naozaj od marca minulosťou.

Aktualizácia (09.12.2015, 17:30), parlament prelomil prezidentovo veto a zákon schválil v plnom znení. Môžme sa teda všetci tešiť na nižší poplatok za predčasné splatenie hypotéky mimo fixácie. Odporúčam vytiahnuť úverové zmluvy zo šanónov a dať si ich prehodnotiť svojmu finančnému sprostredkovateľovi, verím, že v štyroch z piatich úverov starších ako jeden rok bude jeho refinancovanie výraznou úsporou pre klientov.

V prípade záujmu mi môžte zaslať Váš scan úverovej zmluvy (pokojne so zakrytými osobnými údajmi) na mail refinanc@martinisko.eu a ja Vám do 24 hodín zašlem komplexný prepočet výhodnosti prípadného refinancovania.